76, Front St, Alabama, United States

example@example.com

(+099)-123-45678

Hours: Mon – Fri 8:00am to 7:30pm

قهرمانان و اساطیر سومری

قهرمانان سومری

 گفته شده‌ که بزرگترین قهرمانان سومری (اساطیر سومری) که به اولین خاندان اوروک تعلق داشته‌اند. برای سومری‌ها، این خاندان اوروک نه فقط یکی دیگر از خاندان‌های سلطنتی بود، بلکه برای آن‌ها یکی از بزرگترین خاندان‌های سومری بود،

نقشه سومر
نقشه سومر

بنا به فهرست پادشاهان سومری، اولین خاندان اوروک، که امروزه به نام اولین سلسله اوروک شناخته می‌شود، از خدای خورشید، اوتو، نسل گرفته بود. برای باستانیان، این فرزندی فوق‌العاده از خدا بود که در اعمال بزرگ و قدرتمندی که توسط قهرمانان، مردان بزرگی مانند انمرکار، لوگال‌باندا، دوموزی و گیلگمش انجام شد، قابل مشاهده بود. اعمالی که در بنایان عظیمی که به آن‌ها نسبت داده شده بود، به دورهٔ اوروک (حدود ۳۸۰۰-۲۸۵۰ پیش از میلاد) بازتاب داده شده بود و تا به امروز همچنان محکم می‌کنند که خاندان اوروک یکی از برجسته‌ترین و متمایزترین دوران‌های تاریخ باستانی میان‌رودانی را تجربه کرده است.

تابلو سنگی سومری
تابلو سنگی سومری

تابلوی سنگی که با فهرست پادشاهان سومری نوشته شده‌است. (عمومی)

مسکیاگکاشر: بنیان‌گذار اولین خاندان اوروک

نام‌های پادشاهان اولیه اوروک در فهرست پادشاهان سومری ظاهر شده‌اند. اکثر پادشاهان این سلسله پیش از اینکه نوشتار فونتیک کشف شود و اجازه ثبت حکومت پادشاهی را فراهم کند، حکومت کردند. بنابراین بدون شک فهرست پادشاهان فقط شامل آن پادشاهانی است که در روایت شفاهی به یاد می‌آید.

بنا به فهرست پادشاهان سومری، پادشاهی که پس از سیلی عظیم این سلسله را بنیان گذاشت، مسکیاگکاشر بود. او هم بزرگ‌هیئت مذهبی و هم پادشاه بود: “در E-anna(k)، مس-کیاگ-کاشر، پسر اوتو، مقام ان و پادشاه را به دست آورد و به مدت ۳۲۴ سال سلطنت کرد. مسکیاگکاشر به دریا رفت و از آن خارج شد (از آن) به کوه‌ها.”

سایت باستانشناسی اوروک
سایت باستانشناسی اوروک

سایت باستان‌شناسی اوروک در ورکه، عراق (عمومی)

اگرچه خاندان اول اوروک جایگاه بسیار ویژه‌ای در تاریخ سومری داشت، به عنوان کسانی که به عصر بسیار بزرگ و قهرمانانه تعلق داشتند، این سلسله در فهرست پادشاهان سومری در بالاترین سطح نیست، بلکه در پایین‌ترین سطح است. این، با این حال، بسیار در مورد زمان دقیقی که آن‌ها بر زمین سومر حکومت می‌کردند نشان نمی‌دهد، زیرا فهرست پادشاهان بسیار بعد از آن کامپایل شد. تنظیم‌کننده این فهرست نمی‌دانست که حکومت‌های اولیه با یکدیگر چگونه مرتبط بودند و فقط آن‌ها را یکی زیر دیگری نوشت و ترتیب داد، که اشتباه نشان داد که تار

یخ سومری به این ترتیب رخ داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *